Dzieci wychowanie i pielęgnacja O dziecku Ozdobne poduszki dla dzieci

Ozdobne poduszki dla dzieci


poduszka dla dziecka

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju poduszki, a nawet można śmiało rzecz, iż nie mogą bez nich zasnąć, w szczególności bez oryginalnych jaśków. Oczywiście, poduszka dla najmłodszych powinna być wykonana z naturalnych materiałów, gdyż wiadomo, iż maluchy posiadają bardzo delikatną cerą i łatwo też łapią różnego rodzaju uczulenia, dlatego zdecydowanie musimy zapomnieć o syntetycznych, sztucznych tkaninach. Przede wszystkim, poducha dla szkraba powinna być wygodna i miła w dotyku.

Jakie poduszki uwielbiają najmłodsi?

Przede wszystkim, bardzo kolorowe, w szczególności pluszowe. Nie ulega wątpliwości to, iż dziewczynki preferują odcienie różu, żółci, czerwieni, błękitu, beżu zaś chłopcy wolą zieleń, brąz czy popiel. Ponadto, najmodniejsze są poduchy zdobione postaciami bajkowymi, m.in. księżniczkami, wróżkami, smerfami, Kaczorem Donaldem, Batmanem, ale chyba i tak największym uznaniem cieszy się Kubuś Puchatek wraz z Prosiaczkiem, Króliczkiem, Kłapouchym i Tygryskiem. Oprócz tego, jak najbardziej wskazane są aplikacje przedstawiające zwierzęta, w szczególności dzikie, takie jak: słonie, tygrysy, małpki, żyrafy, zebry, ale nie można powiedzieć, iż śliczne kotki lub pieski są mniej popularne.

Warto podkreślić to, iż dziecięce poduszki bardzo często posiadają fantazyjne wzory, wśród których przeważają bajeczne gwiazdki, serduszka, kropeczki, kwiaty oraz paski, kratka czy też barwne cętki i panterka. Poza tym, mile widziane są wszelkiego rodzaju zdobienie w postaci falbanek oraz kokardek, zaś koraliki, guziki, cekiny są zarezerwowane już dla starszych dzieci, najlepiej w wieku szkolnym. Najważniejsze jest jednak to, iż poduszki dla maluchów przybierają niesamowite kształty. Oczywiście, mogą to być formy zwierzątek, kwiatów, serduszek, słoneczka, grzybków, traktora, auta, chociaż na czasie są także tradycyjne poduszki kwadratowe, prostokątne, owalne czy okrągłe.

Z pewnością, ozdobne poduszki najczęściej stanowią dekorację łóżeczka malucha i raczej nie naddają się do spania, ponieważ nie można ich zbyt często prać, gdyż tracą na swym wyglądzie, a wiadomo, iż osiada nich kurz, który często wywołuje alergię. Jeśli chodzi o poduszki do spania, to warto postawić na klasyczne jaśki, które można oblec w fikuśne poszewki, bowiem istnieje możliwość ich bardzo częstej zmiany, co na pewno sprzyja zdrowiu dziecka.

Jak widać, asortyment poduszek dziecięcych jest bardzo bogaty, w związku z czym naprawdę mamy, w czym wybierać i ze znalezieniem dekoracyjnych poduszek, które będą pasować do wystroju pokoju malucha, nie powinno być najmniejszych problemów.