Dzieci wychowanie i pielęgnacja Podróże Jak wygląda Dzień dziecka na Świecie?

Jak wygląda Dzień dziecka na Świecie?


dzień dziecka 1

O tym, że Dzień Dziecka jest jednym z najbardziej radosnych dni w roku, nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Doskonale wiemy jak wyglądają jego obchody w Polsce. Nie każdy jednak ma świadomość w jaki sposób ten szczególny dzień świętują dzieci w innych częściach świata… Co ciekawe nie we wszystkich krajach jest on obchodzony 1 czerwca. Oprócz terminów w poszczególnych państwach panują również odmienne zwyczaje związane z tym świętem.

Francja. Ciekawostką jest fakt, że we Francji odpowiednikiem polskiego Dnia Dziecka jest Święto Rodziny. Obchodzone jest ono 6 stycznia i to właśnie w tym dniu francuskie dzieci wraz z rodzicami i krewnymi świętują przy uroczystej, wspólnej kolacji. Główną atrakcją jest tutaj podanie ciasta z wróżbą w środku.

Turcja. W Turcji święto dzieci i młodzieży bardzo hucznie obchodzone jest 23 kwietnia. Uroczystość ta połączona jest również z narodowym Świętem Niepodległości. Dzieci zwykle ubierają się wtedy w narodowe stroje i celebrują ten szczególny dzień przy dźwiękach muzyki, tańcząc i śpiewając.

Japonia. W Kraju Kwitnącej Wiśni narodowy Dzień Dziecka obchodzony jest 5 maja

Ciekawostką jest fakt, iż trwa on dwa dni. Osobno bowiem świętują chłopcy, a osobno dziewczynki. Tradycją tego dnia jest tworzenie przez rodziców papierowych proporczyków w kształcie karpi, symbolizujących najmłodsze pokolenie. Na terenie całego kraju organizowane są różnego rodzaju imprezy i festyny rodzinne.

Tajlandia. Tajskie święto dzieci obchodzone jest w drugą sobotę stycznia. W tym dniu dzieci w Tajlandii mają wolny wstęp do prawie wszystkich muzeów, zoo, parków rozrywki, a nawet budynku parlamentu. W każdym z tych miejsc specjalnie dla nich organizowane są różnego rodzaju pokazy, konkursy i zabawy.