Dzieci wychowanie i pielęgnacja Młoda mama Gadżety przyjazne karmiącej mamie

Gadżety przyjazne karmiącej mamie

Niektóre gadżety dostępne obecnie na rynku sprawią, że karmienie dziecka może być jeszcze bardziej łatwiejsze. Oto niektóre z nich.

Laktator

Zadaniem laktatora jest odciągnięcie pokarmu z piersi. Nie ma konieczności robienia tego po każdym karmieniu, ale w wyjątkowych sytuacjach. Szczególnie laktator będzie Ci potrzebny, gdy:

  • masz za mało mleka. Za sprawą laktatora można zwiększyć produkcję pokarmu, oczywiście o ile będzie się to robiło w sposób regularny.
  • Piersi są nabrzmiałe i bolesne, a maluch ma kłopoty z uchwyceniem brodawki. Odciągnięcie już kilku mililitrów pokarmu skutecznie wyeliminuje ten problem, a Tobie przyniesie ulgę.
  • Musisz wyjść na miasto albo wracasz do pracy. Powrót do pracy nie oznacza końca karmienia, o ile będziesz systematycznie odciągać pokarm.
  • Zachorowałaś lub musisz pójść do szpitala. Wystarczy, że wcześniej ściągniesz kilka porcji mleka (w zależności od czasu trwania przerwy w karmieniu) i zamrozisz.

Sterylizator

Przez pierwsze sześć miesięcy życia dziecka, wszelkie akcesoria typu butelki i smoczki muszą być sterylizowane przed każdym karmieniem. Jednak zanim zostaną poddane sterylizacji, muszą być dokładnie wymyte płynem do mycia naczyń. Dezynfekować butelki i smoczki można w dwojaki sposób: gotując w garnku z wrzącą wodą przez pięć minut lub włożyć je do sterylizatora. Obie metody są równie skuteczne, przy czym ta druga jest o wiele praktyczniejsza.

Po ukończeniu szóstego miesiąca życia, wszelkie naczynia do karmienia maluszka muszą być jedynie myte i wyparzane gorącą wodą, bez konieczności wcześniejszej sterylizacji.

Podgrzewacz

Kolejnym gadżetem, który ułatwi codzienne życie zabieganej mamie jest podgrzewacz. W ciągu kilku minut można podgrzać mleko dla malucha czy dania w słoiczkach. Na rynku można spotkać modele, które łączą funkcję podgrzewacza butelek z ich sterylizacją. Dlatego warto pokusić się o taki sprzęt, wówczas będziemy mieć dwa urządzenia w jednym i zaoszczędzimy sobie miejsca w kuchni. Kupując podgrzewacz sprawdź czy jest wyposażony w funkcję ustawiania temperatury nagrzewania. Wówczas mleko dla smyka będzie równomiernie podgrzane i będzie posiadało odpowiednią temperaturę.